Casa-Coneixement-

Contingut

Què és la bobina d'acer galvanitzat S250GD?

Jan 06, 2026

bobina d'acer galvanitzat

 

La bobina d'acer galvanitzat S250GD és un material-d'alta resistència recobert de zinc per evitar la corrosió. Té una gran demanda a les indústries de la construcció, l'automoció i la fabricació perquè és duradora, fiable i resistent a molts factors ambientals. La capa de zinc també allarga la vida útil del material i actua com una superfície llisa per a aplicacions com ara components estructurals, cobertes i revestiments. Combinant força i resistència a la corrosió, la bobina d'acer galvanitzat S250GD és una opció versàtil i d'estalvi-de costos per a qualsevol professional.

 

Galvanized Steel Coil

Grau equivalent d'acer S250GD

 

Estàndard Grau equivalent
BS FeE250G
ASTM Grau B (ASTM A 466 M)
GB Q235
JIS SGC340

 

S250GD|1.0242 Composició química

 

Element Contingut màxim (%)
Carboni (C) 0.2
Manganès (Mn) 1.7
Silici (Si) 0.5
Fòsfor (P) 0.1
Sofre (S) 0.045
Nitrogen (N) 0.012
Alumini (Al) 0.015

 

Entendre el procés de galvanització

 

La galvanització consisteix a cobrir l'acer amb zinc per evitar la corrosió i l'òxid. El procés millora la durabilitat i la longevitat de l'acer. La forma més comuna de galvanització és simplement la galvanització per immersió en calent, on l'acer es submergeix en zinc fos que es manté en un forn a uns 450 graus (842 graus F). A més, el zinc reacciona amb la superfície d'acer per formar diverses capes d'aliatge de zinc-ferro i una capa final de zinc pur.

 

Un dels principals avantatges de la galvanització en calent- és la protecció constant fins i tot en entorns extrems. Segons els últims registres, l'acer galvanitzat pot resistir la corrosió durant més de 50 anys en aplicacions rurals i durant uns 20-25 anys en un entorn marí o extremadament industrialitzat. El gruix del recobriment de zinc és important aquí, amb només unes 45-85 micres que representen el rang de gruix habitual.

 

A diferència de la galvanització en calent-immersió, els processos d'electro-galvanització utilitzen corrents elèctrics per aplicar un recobriment de zinc més prim. Aquest procés és reconegut principalment per donar un acabat suau, però no té força en comparació amb la galvanització per immersió en calent-. Així, es considera més per a ús interior o zones amb menys risc de corrosió.

 

Els desenvolupaments més recents en el procés de galvanització inclouen la galvanització de dues fases-i millores dels recobriments de zinc-alumini-magnesi, que ofereixen una millor resistència a la corrosió i un millor rendiment ambiental. Els estudis han demostrat que fins i tot petites quantitats de magnesi en les formulacions de recobriment poden augmentar la protecció galvànica gairebé tres vegades en comparació amb els recobriments de zinc convencionals, establint-se així com un dels favorits de la indústria avui dia.

galvanized steel coil

Graus de qualitat de superfície d'acer S250GD

 

Segons l'aplicació i els requisits de superfície, S250GD té quatre graus de qualitat de superfície:

  • Grau FA:Si la vostra aplicació no requereix aspecte, com ara estructures internes o parts ocultes, el grau FA és suficient per satisfer les necessitats.
  • Grau FB:Per a ocasions amb requisits de superfície mitjans, com ara peces internes mecàniques.
  • Grau FC:Si l'acer es mostra directament, com per exemple per a les peces externes, es recomana FC, amb una superfície més neta i llisa.
  • Grau FD:El més adequat per a peces d'aspecte-d'alta qualitat, com ara panells d'automòbils o superfícies decoratives, gairebé sense defectes superficials i efectes visuals excel·lents.

 

Gamma de recobriments Formes d'acer S250GD

 

Forma de recobriment Estructura de superfície aplicable Interval de pes de recobriments g/m² (A/B)
Revestiment igual (revestiment de zinc\\Revestiment d'aliatge de Zn-Fe) Z, G, GX, N, R, S, O 40/40~225/225
Recobriment diferencial b N, R, S, O 30~150 (cada costat)

 

El recobriment galvanitzat de l'acer S250GD millora molt la seva resistència a la corrosió formant un escut protector contra la humitat i els factors ambientals. Això garanteix durabilitat i fiabilitat en diverses aplicacions. Ens sentim orgullosos d'utilitzar tractaments i recobriments superficials avançats que optimitzen encara més el rendiment de l'S250GD, el que el converteix en l'opció preferida per a projectes exigents en múltiples indústries.

 

Grau d'acer disponible

 

Estàndard

Grau

C

Si

Mn

P

S

Ti

Forcold Forming

Estàndard xinès

DX51D+Z

0.12

0.50

0.60

0.100

0.045

0.30

DX52D+Z

0.12

0.50

0.60

0.100

0.045

0.30

DX53D+Z

0.12

0.50

0.60

0.100

0.045

0.30

DX54D+Z

0.12

0.50

0.60

0.100

0.045

0.30

DX56D+Z

0.12

0.50

0.60

0.100

0.045

0.30

DX57D+Z

0.12

0.50

0.60

0.100

0.045

0.30

Forcold Forming

Estàndard japonès

SGCC

0.15

0.50

0.80

0.050

0.030

0.025

SGCD1
SGCD2

0.12
0.10

0.50
0.50

0.60
0.45

0.040
0.030

0.030
0.030

0.025
0.025

SGCD3

0.08

0.50

0.45

0.030

0.030

0.025

SGCD4

0.06

0.50

0.45

0.030

0.030

0.025

Per Estructura

Estàndard japonès

SGC340

0.25

0.50

1.70

0.200

0.035

0.025

SGC400
SGC440

0.25
0.25

0.50
0.50

1.70
2.00

0.200
0.200

0.035
0.035

0.150
0.150

SGC490

0.30

0.50

2.00

0.200

0.035

0.025

SGC510

0.30

0.50

2.50

0.200

0.035

0.025

Per Estructura

Estàndard AISI

S220GD+Z

0.20

0.60

0.70

0.100

0.045

0.025

S250GD+Z

0.20

0.60

0.70

0.100

0.045

0.025

S280GD+Z

0.20

0.60

0.70

0.100

0.045

0.025

S320GD+Z

0.20

0.60

0.70

0.100

0.045

0.025

S350GD+Z

0.20

0.60

0.70

0.100

0.045

0.150

S550GD+Z

0.20

0.60

0.70

0.100

0.045

0.150

 

Contacta ara

 

Enviar la consulta

Enviar la consulta